Suikastçı Rogue Assassin Filmi

Suikastçı ~ Rogue Assassin

İmdb Puanı : 6.2/10

Menşei : Çin, ABD, İngiltere – 2007

Tür : Aksiyon, Casusluk, Gerilim, Gizem

Yönetmen : Philip G. Atwell

Süre: 1.saat 43 Dakika

Oyuncular : Jason Statham,  Jet Li,  Devon Aoki,  Sung Kang,  Nadine Velazquez,  Luis Guzmán,  Andrea Roth,  Steph Song,  Nicholas Elia,  Kane Kosugi,  Ryo Ishibashi,  Terry Chen,  Mathew St. Patrick,  Saul Rubinek,  John Lone,  Mark Cheng

Filmin senaryosu gerçekten harika. Kendine has senaryosu insanı filme adeta kitliyor. Olaylar zinciri mükemmel.Çok zekice olaylar birbirine bağlanmış. Yani senaryo üzerinde iyiden iyiye çalışma yapılmış. İzleyici filmi izlerken sürekli senaryonun ilersi için kafasını çalıştırmakta.Senaryo izleyicileri kendisi üzerinde kafa yordurmakta.

En sevdiğim asyalı aktör Jet Li ve son zamanların bence en iyi aksiyon oyuncusu Jason Statham.İkisi bir filmde olur da o film izlenmez mi.Filmde Jack Crawford(Jason Statham) ortağını ve onun ailesini vahşice öldüren Rogue(Jet Li) isimli bir tetikçinin peşine düşer.İşte bu dakikalardan sonra aksiyon tüm hızıyla başlıyor ve sürpriz bir finalde bizi bekliyor.Film bence gayet güzel olmuş.Tam dozunda aksiyon sahneleri usta oyunculuklar harika senaryo bir o kadar güzel kurgu.Bence tam arşivlik.Özellikle o aksiyon sahnelerinde çalan müzik filmin temposuna tam uymuş.Jason yine harika bir oyunculuk çıkarmış.Tetikçi serisi gibi filmlerde oynayacağına böyle adam akıllı filmlerde oynasın.Jet Li bence bu filmde Jason’dan daha iyi oyunculuk çıkarmış.Ayrı bir karizması oluşmuş filmde.Keşke bir20-30 dk. daha uzun olsaydı film.

Filmi izlenesi bir film ve tam bir arşivlik.Jetli filmde harikalar yaratmış.Ayrıca Taşıyıcı filminden de bildiğimiz Jason bu filmde de tam performansında. Oyun içinde oyun bu filmin genel bir özelliği olmuş.sürekli değişen dengeler izleyicileri filme bağlıyor.

Film aksiyon severler tarafından kaçırılmaması geren bir yapıt.Zaten filminde aksiyon filmlerin yıldızı 2 ünlü oyuncu aynı anda boy gösteriyor.Gerçi tahmin ettiğiniz gibi fazla dövüş sahneleri yok. Fakat aksiyon sahneleri o kadar orantılı dağıtılmış ki ne fazla nede eksik.

Ortağı kötü şöhretli suikastçı Rogue (Jet Li) tarafından vahşice öldürüldükten sonra, FBI ajanı Jack Crawford (Jason Statham) kaçak katili bulmaya ve ortağının ölümünün intikamını şahsen almaya yemin eder.Aradan 3 yıl geçer ve iki japon kökenli mafya babası bir savaşa tutuşur.Poliste kendini bu savaşın içinde bulur.Amacı ortağını öldüren katili bulup yoketmektir.Bunun için özel bir ekip ile çaşitli baskınlar yapar ve mafya üyelerini öldürür.Ortağını öldüren kişi ortaya çıkmıştır polis tarafından açığı aranmaktadır.Bir çok yaşanan olaydan sonra  mafya liderleri ölmüştür ve polis ve oratağını öldüren kişi karşılaşır.O konuşmada ortağının gerçekte ölmediği karısını ve çocuğunu öldüren o katilin yerine geçip yüzünü estetik ile değiştirmiştir.Bundan amacı katili kiralayan ve japonya’da yaşayan diğer mafya babasına ulaşamaktır.Bu yüzden yüzünü değiştirmiştir.KAtilini bulmak için yemin eden ortağınında kendisine ihanet ettiğini öğrenir.Ortağı kensini mafya babasına satmıştır fakat sadece ufak bir hırpalama yapılacağını sanmıştır.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

tongucLogo 1

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Konu Anlatımı ve Ders İçerikleri

Geniş bir konu içeriğine sahip olan sosyal bilgiler 6. sınıf dersini başarılı şekilde tamamlayabilmeniz için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir