Şehrin Azizleri Filmi (Boondock 2 All Saints Day)

Şehrin Azizleri

İmdb Puanı :7.9

Tür: Aksiyon,  Dram,  Gerilim,  Polisiye,  Suç

Yönetmen: Troy Duffy

Süre:1 saat 50 dk

Oyuncular: Willem Dafoe, Sean Patrick Flanery, Norman Reedus, Billy Connolly, Bob Marley, David Della Rocco, Brian Mahoney, David Ferry, Dot Jones, Richard Fitzpatrick

Gerçekten tek kelime ile mükemmel bir film.İnsanın aklında yer bırakıyor olması filmin için büyül bir artı.İrlanlı  ikiz kardeşler Connor ve Murphy McManus, Boston’da yaşamaktadırlar.Koyunculuk yaparak hayatlarını sürdürmektedirler.Fakat görev geldiğinde Bastona dönmekteler. Dindar insanlar olan bu ikili Tanrı’nın kendilerine Dünya’yı kötülüklerden korumak misyonu yüklediğine inanarak, Boston’un azılı suçlarını ortadan temizlemeye başlar.

Sadece suçluları öldürdükleri için halk kormakdağı gibi desteklemektedirler.Ayrıca FBI’ın içindeki bazı özel ajanlar kendilerinin yapamadığı azizler yaptığı için işledikleri cinayetlere göz yummaktalar ve hatta el altından desteklemekteler.

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim filmde mükemmel bir tempo var.Yani bazı filmlerde olduğu gibi uykunuz gelmesinin imkanı yoktur.Burada anlaktıklarımdan yola çıkarak ikizlerin vahşi kişilikler oldoğunu düşünmeyin izlerken gerçekten sempati duyacaksınız.Oldukça komikler şimdi hatırlıyorum da film içinde epeyce gülmüştüm.İkizler adam öldürürken bile sempatik hareketleri, estetik hareketleri  sanatsal bir özellik katış.

Kamera çekimleri gerçekten harika, açılar mükemmel estetik hareketler gözleri şenlendiriyor.Çok farklı bir konuya ve çok farklı bir kurguya sahip.Mutlaka izlelenilmesi gereken bir film.

Azizler ve babaları bir dağ evinde hayvancılıkla uğraşmaktadırlar.Tanrı’nın kendilerine Dünya’yı kötülüklerden korumak misyonu yüklediğine inanarak suçluları öldürürler.Bir gün bir rahibin öldürüldüğü haberini alırlar.Dağevinden eski silahlarını alırlar, tarşalarını olurlar Bostan’a dönerler.Rahibini katilini bir FBI ajanının desteği ile ararlar.Tüm çeteyi mükemmel aksiyon komik olaylarla çeteyi temizlerler.Şehirdeki çetelere akıl veren şahsa uğraşmaya çalışırlar.Burada devreye babaları girir. Babaları zamanında çok suçlu öldürmüş sonra arkadaşının ihbarı ile içeride yatmıştır.Daha sonra bu işi bırakmış oğulları bu misyonu yüklenmiştir.

Babaları ve aziziler birde yardımcıları çetelerin en üstündeki kişinin babasının ihbar eden arkadaşı olduğu tespit ederler.Evine baskına giderler orada mükemmel bir çatışma olur ve babaları vefat eder kendileri tutuklanır

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

birinci dunya savasi

20.YÜZYIL BAŞLARINDA OSMANLI DEVLETİ

Trablusgarp Savaşı Nedenleri Trablusgarp Savaşı’nın çıkmasında; • Sömürgecilik yarışında geç kalan İtalya’nın sanayisi için hammadde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir