ANASAYFA / Genel / Pandorum Bilim Kurgu Filmi

Pandorum Bilim Kurgu Filmi

Pandorum

İmdb Puanı : 6.9

Menşei : 2009 – Almanya – ABD

Tür : Bilim kurgu, Gerilim,

Yönetmen : Christian Alvart

Süre : 1. saat 48 Dakika

Oyuncular : Cam Gigandet, Dennis Quaid, Ben Foster, Norman Reedus, Antje Traue

HoLLywood’un kLişe korku fiLmi öğeLerini orjinaL bir konu iLe birLeştirin aLın size: Pandorum… Evet fiLmin konusu gerçekteniyiydi.. Sonuna kadar merak ve geriLim unzurLarını hadsafhada tutup “başarabiLecek mi acaba?” diye düşündürüyor. Hikaye de çok iyi, dünyada oLanLar, pandorumun açıkLandığı sahneLer ve tabiiki finaL.. EtkiLeyici ve fazLasıyLa takdire değer ama geL gör ki fiLm birçok fiLmden tanıdık oLduğumuz, evrimLeşme kLişesiyLe karşıkarşıyayız.. FiLmde gördüğümüz yeni yaşam formu “neden diğer yapımLardakinden bir farkı yok” diye düşünüyor insan eLbette. Bu tarz fiLmLerde hep aynı kLişeye düşen hoLLywood ne zaman bize farkLı bir yaşam formu iLe şaşırtacak merak içerisindeyim… Ama bunun dışında fiLm etik açıdan çok güzeL bir noktaya parmak basıyor “seni yargıLayacak kimse oLmazsa ne kadar iLeri gidebiLirsin?” ÖzeLLikLe finaLdeki konuşmaLara dikkat…

GörseL efekLer “idare eder” dedirtse de saha iyisi yapıLabiLirdi gibi geLiyor bana.. FerformansLar ise iyiydi… Dennis Quaid yine deneyimini konuşturmuş, Ben Foster ve Antje Traue ise baya efor sarfetmişLer karakterLeri için, ama üstesinden geLmişLer bence.. Sonuç oLarak türünün “fena değiL” diyebiLeceğim bir örneği, arşivLik midir biLmem ama bence izLenmeyi hakeden bir yapım oLmuş, tavsiye edebiLirim, özeLLikLe türünü sevenLer çok şey buLacaktır

Filme gelcek olursak.Dünya giderek yol olmaktadır.Ve yaşamın devamını sağlamak ve yeni bir dünya bulmak için büyük bir uzay gemisini uzaya göndeririler.Gemide binlerce personel ve tüm yaşam türlerinden birer örnek bulunmakatadır.Uzay gemisinde personeller 8 gruba ayrılmıştır.Bu gruplar vardiya sistemine göre çalışmakta.diğer personeller uyutulmaktaydı.Yaşlnamayı önlemek amacıyla yapılan bu uygulamada binlerce personel uyurken 100 yakın personel gemiyi idare etmektedir.

Bir gün 6 vardiyadan 2 kişi uyanır ve bakarki gemide çok kötü birşeyler olmuş.Kendilerini uyandırmak için gelmesi gereken personellerden kimse yok.Gemi harap bir şekilde durumu anlamaya çalışırlar.Sanki geminin içinde bir savaş çıkmış gibidir. Derken gemide yüzlerce canavar görürler. Amaçları geminin güç kaynaği bölümüne gidip harekete geçirmektir.Böğlece gemiyi tekrar çalıştırabileceklerdir. Bu esnada biri geminin yönetim bölümünde kalırken diğeri yolculuğa başlar.Canavarlardan kaçarken çok heycanlı bölümler yaşanır.Yol üzerinde canavarlaşmamış bir kaç insanla karşılaşır ve beraber yollarına devam ederler.

Gemide pandorum denen hastalık baş göstermiştir.Pandarum uzun uzay yolculuğunda gemi personelinin duygusal çöküntüye kapılırlar ve kendi akılları kendilerine oyun oynamaktadır. Dünyanın yok olduğu haberini aldıklarında gemi personeli bu hastalığa kapılmış bu durumlar yaşanmıştır.Geminin gücü tekrar yerne gelir ve bakarlar ki dünya benzeri bir gezegenin okyonusuna çakılmışlar.Yıllardır denizin debinde kalmışlar.Gemi otamatik olarak uykuda olan 1200 personeli yüzeye fırlatır ve yaşam tekrar başlamış olur.

Pandorum

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

5 / 100 Altyapı Rank Math SEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir