Oyuncu Gamer Filmi Yorumu

Oyuncu ( Gamer ) Filmi

İmdb Puanı: 5.7/10 Fakat Bence aldığı puan yetersiz

Menşi: ABD – 2009

Tür : Aksiyon Bilim kurgu

Yönetmen : Brian Toyler

Süre : 1.saat 25 dakika

Oyuncular : Gerard Butler, Michael C. Hall, Kyra Sedgwick, Milo Ventimiglia, Alison Lohman, John Leguizamo

Oyuncu filmi (Gamer) gelecek dünyasında dönüyor. Kötü niyetli bir girişimci bir simülasyon oyunu geliştiriyor.Oyun şu şekilde ölüm mahkumlarına bir sıvı enjekte ediliyor ve bir başkası tarafından kontrol altına alınan bir oyuncu oluyor.Tüm aktiviteleri , hareketleri bir başkası tarafından kolaylıkla yönetiliyor.Filmde yönetilen kişinin hiçbir düşünme yada ferdi olarak bir hareket edebilme imkanı bulunmuyor. Filmde bir gerçek dünya bulunmakta birde sınırları belirlenmiş sahte dünya bulunmakta.Fakat buradaki insanlar gerçek olup bir başkası tarafından yönetilmekte.

Ölüm mahkumları devletinde desteği ile bu oyuna katılıyorlar.30 oyundan sağ çıkan mahkum serbest bırakılıyor fakat 30 oyunu geçen asla yok.Bu oyunda gerçek silahlar kullanılıyor. Mahkumlar bir alanda bir birlerini kıyasıya acımasızca öldürüyor fakat bu mahkumları bir başkaları yönetiyor.Kable adlı oyuncu ve onu yönetmem 17 yaşındaki bir çocuk sürekli oyunlardan başarılı çıkıyor. Kısa bir not. Kable adlı oyuncu çok yetenekli olup suçsuz yere ölüm cezasına çarptırılmış. Birde bu oyun simülasyona karşı olan bir yer altı bilişim korsanları bulunmakta.Bunlarda Kable’nin serbest kalmasını ve bu simülasyonun tamamen yok edilmesi için çalışıyorlar.Simülasyonun kurucusu Kable’nin son oyunda öldürülmesinin planlıyor.Yer altı korsanları ve Kable’yi yöneten oyuncuyu ikna edip kontrolü bırakmasını istiyorlar aksi taktirde Kable’nin öldürüleceğini söylüyorlar ve oyuncu Kable’yi serbest bırakıyor.Kable müthiş bir kaçış düzenliyor.

Kableyi bu kadar hırslandıran haksızlık ve eşini çocuğunu bulmak istemesidir. Daha sonra yine oyuncu olan eşini kurtarıyor.VE en son simülasyonun kurucu olan ve yakında tüm dünyayı yönetmek arzusundaki bu şahsı kontrol altında olmasına rağmen öldürüyor ve eşine çocuklarına kavuşuyor.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir