Ölüm Yarışı – Death Race Filmi

Ölüm Yarışı – Death Race

İmdb Puanı : 6./10

Menşei : 20http://www.imdb.com/title/tt04526008 – Abd

Tür: Aksiyon- Gerilim

Yönetmen :Paul W.S. Anderson

Süre: 1.saat.45 dakika

Oyuncular: Jason Statham,  Tyrese Gibson,  Natalie Martinez, Joan Allen, Ian McShane

Ölüm Yarışı Filmi nefes almaksızın izliyorsunuz.İmdb puanın bu kadar düşük puan alması ilginç.Taşıyıcının başrol oyuncusu bu filmindede harikalar yaratmış.Ölüm Yarışı Filminde görsel efkler mükemmel çok söze gerek yok mutlaka izlenmesi geren bir yapıt.Filmde ekrandan ayramıyorsun çünkü jason biranda bir şeyler yapar da en önemli yeri kaçırırım diye korkuyorsunuz.

ABD’nin azılı suçluların cezalarını çektiği hapishane karadan uzakta sadece dış dünyaya bir köprü ile bağlanan kale görünümünde bir yapıdır.Adanın etrafı denizle çevrilidir.Kaçış imkansız gibi bir şeydir.Adanın müdüriyesi para karşılığında ölüm yarışları düzenlemektedir.

Ada araba yarışı için tam anlamı ile dizayn edilmiş.Sokaklar yol üzerindeki engeller, yada silah alma mekanizmleri gibi çeşitli unsurlar var.Bilgisayar oyunlarındaki hava filme bir o kadar yansıtılmış.

Burada mahkumlardan oluşan bir ekibi vardır ve tamirhanelerde zırhlı ve silahlı arabalar inşa etmekteler.Bu rabaları iyi derecede kullanan mahküm diğer rakiplerini öldürüp arka arkaya 5 defaya yarışmaya kazanırsa tahliye olacaklardır.Arka arkaya 4 defa kazanan ve geçirdiği bir çok kazadan dolayı yüzü tanınmaz hale gelen ve masker takarak yarışan bu yüzden frenkeştain adlı bir mahkum son yarışında rakiplerince yarışta öldürürlür.

Bir efsane olan bu mahkumun ölümünden sonra hapishane müdüriyesi kazançlarının düşeceği korkusu ile eski ve rekortmen sürücünün eşini öldürttürür ve bunu ünlü sürücünün üzerine atar.Daha sonra yargılanır ve suçlu olarak o hapishaneye gönderilir.Orada hapishane müdürü ile anlaşma yapar.Anlaşma gereyi yarışma kararı alır. Yarışma anında karısının orada yarışan mahkumca öldürüldüğünü anlar.Oyunun farkına varan mahkum tebbirini alır.

Cezaevi bir şekilde yarışçıları öldürmek için çeşitli oyunlara başvuru ve fakat başarılı olamaz.En son bir başka mahkumla anlaşarak hapishaneden kaçmayı başarırlar.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir