ogretmen

Öğretmenin Yıl Sonu Yapması Gereken İş ve İşlemler

Öğretmenin Yıl Sonu Yapması Gereken İş ve İşlemler

1- Dönemin son günlerinde öğrenci disiplin olayların artması ihtimaline karşılık nöbetçi öğretmenlerin nöbet konusunda daha dikkatli olmaları gerekir.

2-Ders kesim gününe kadar derslere zamanında girilmeye devam edilecek, 1 öğrenci dahi olsa öğretmen dersine/sınıfına girecek.Dönem sonu işlemleri derslerimizin olmadığı zamanlarda veya sınıfımızda yapılacaktır.

3-Zümre öğretmenler kurulu toplantıları(İKY Madde 95) e göre yapılmalı,Toplantı tutanakları ve Sene sonu  Ders kesme raporları ünitelendirilmiş ders planlarına bağlı olarak bitirilen –bitirilemeyen konular gerekçeleri  ile birlikte   bir örneği  en geç 08/06/2012 Cuma gününe   kadar   Müdür yardımcısı …………..’a teslim edilmelidir.

4-Şube Öğretmenler Kurulu(4-5-6-7-8 sınıflarda aynı şubede ders okutan öğretmenler)  05/06/2012 Salı günü toplanarak  öğrencilerin başarı durumlarını görüşecek ,bu görüşmelerde çocukların başarısını etkileyen  söz konusu bireysel ve çevresel faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim  Kanunu ,İlköğretim Kurumlar  Yönetmeliğinin  (madde 47) göz önünde bulundurmalı ,  öğrencilerin  başarı durumları değerlendirilecek, Karnelerin  verilmesi ve diploma tarihlerinde  birliktelik  sağlanacaktır.

Ancak ;Sınıf tekrarına karar verilecek öğrenciler için, Tüm Öğretmenlerimizin

ogretmen

İlgili yönetmeliğin (İKY)47/b Maddesinde belirtilen tedbirlerin alındığının ve uygulama raporlarının düzenlendiğinin kontrolünü okul idaresine yaptırmaları gerekmektedir.

5- Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulu 2011/2012 Öğretim yılı çalışmalarını değerlendirerek faaliyet raporlarının bir örneğini Karar Defterine 08.06.2012 Cuma günü saat 14:30’ye kadar  yapıştıracaktır

6-e- okulda  sorun yaşamamak için,Notlar,En geç  01.06.2012 Cuma  günü mesai bitimine kadar, öğretmenler tarafından E- okul sistemine , titizlikle kontrol edilerek  girilmelidir.

7-e-Okul sistemine notlar girilirken, İ.K. yönetmeliğini 24 Aralık 2008 tarih ve  27090 sayısı ile yapılan değişiklik  maddeleri hükümlerine mutlaka riayet edilmelidir.

8- Öğrenci davranış notları1-5 sınıflarda sınıf öğretmenleri,6-7-8 sınıflarda derse giren öğretmenler tarafından işlenecek.

9-      Davranış notlarını giren öğretmen arkadaşlar e-okuldan raporlar menüsünden çıktı alarak okul idaresine onaylatmalıdırlar.

10-  Karnelerin  çıktısında sorun  yaşanmaması için, Karne notları raporlar menusünden  kontrol edilebilir.Eksik veya yanlışlar düzeltilmelidir.

11-  Öğrencilerin okuduğu kitap sayısı sınıf rehber öğretmenleri tarafından işlenecektir.

12-  Sosyal etkinlikleri tamamladı bölümü sınıf öğretmenleri tarafından işlenecektir.

13-   04.06.2012 Pazartesi günü not ve davranış fişleri çıktısının okul idaresinden alınarak kontrol edilip imzalanması 04/06/2012 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Müdür yardımcısı …………………. ’a teslim tutanağı imzalayarak teslim edeceklerdir.

14-   Karneler 05/06/2012 Salı  günü yazılacaktır.

15-  Karne töreninden önce kesinlikle öğrencilere karne verilmeyecektir..

16-  Şube Rehber Öğretmenlerince Rehberlik faaliyet Raporları Aşağıda belirtilen üç ana başlık altında hazırlanarak  En geç 08/06/2012 Cuma  günü mesai bitimine kadar okul Rehberlik öğretmeni ………………… ’ya

a)      Yıllık Çalışma planına alınıp yapılanlar

b)      Yıllık Çalışma planına alınıp yapılamayanlar (sebepleriyle)

c)      Yıllık Çalışma planına alınmayıp yapılanlar, teslim edilecektir.

17-  Tüm Kulübler Faaliyet raporlarını 08/06/2012 Cuma günü  saat 15:00 e  kadar Müdür yardımcısı Müdür yardımcısı…………..a

18-  Tüm kulüblere ait  defter, dosya  ve evraklar Eksiklikleri bitirilmiş olarak Kulüb danışman öğretmenlerince  tutanakla 08/06/2012   günü mesai bitimine kadar Müdür yardımcısı ………… ’a teslim edeceklerdir.

19-  Yazılı kağıtları tomarları düzgün paketlenmiş,  üzerinde o tomarda kaç kağıt bulunduğu  , sınıfları ,hangi döneme ait olduğu,,kaçıncı yazılı olduğu, belirtilmiş  bir şekilde tutanakla  08/06/2012 Cuma günü mesai bitimine kadar Müdür yardımcısı  Müdür yardımcısı          ’a teslim edecekler.

20-  Proje ve Performans değerlendirme ölçekleri düzgün paketlenmiş,  üzerinde o tomarda kaç ölçek bulunduğu  , sınıfları ,hangi döneme ait olduğu,,kaçıncı performans olduğu, belirtilmiş  bir şekilde tutanakla  08/06/2012 Cuma günü mesai bitimine kadar Müdür yardımcısı  Müdür yardımcısı …….. ’a teslim edecekler

21-  Sınıf Kitaplıklarında bulunan  Kitaplar, Kesinlikle bir üst sınıfa taşınmayacak ,kitaplıklarda bulunan kitapların  listesi  ile kitaplık anahtarları Müdür yardımcısı ……….. ’a 08/06/2012  Cuma günü teslim edilecektir.. Ancak, Kitaplıklardan Öğretmenin şahsına ait veya öğrencilerden ödünç olarak  temin edilen kitaplar  alınmayacaktır. (İlköğretim K.Y. !46. maddesi gereği)

22-  Tüm Öğretmenlerimiz Yaz tatili geçirecek oldukları adresleri varsa telefon numaralarını En geç  30/06/2010 Cuma gününe kadar  Müdür yardımcısı …………. ’a adres defterine   yazdıracaklardır.

23-  Ders defterlerindeki imza eksiklikleri, sınıf rehberlik çalışmaları,sosyal etkinlik, kulüp çalışmalarının yazılması gibi işlemler mutlaka kontrol edilecektir.

24-  Sınıf  dolaplarının üzerini boşaltınız dolap içlerinin gerekli tertip düzenini sağlayınız,şahsınıza ait malzemelerinizi alınız,sınıf,bölüm,derslik,oda,dolap,kapı vb.yerlerin anahtarlarını Müdür Yardımcısı Müdür yardımcısı ……… a teslim ediniz

25-  Sınıf panolarını,kulüp panolarını,tanıtım köşelerini 15.06.2012 Perşembe gününe kadar boşaltınız.Grafikleri kaldırınız.Araç gereçlerinizi,duvarların,sıra üst ve içlerinin,kapı ve pencerelerinizin temizliğini yaptırınız,çöp kutunuzu deterjanlı sıcak su ile yıkatıp,kurutup ağzı zemine gelecek şekilde ters olarak koyunuz.

26-  Kullanılmış ders kitabı,defter,dergi vb. atık kağıt toplama seferberliği 10.06.2010 Perşembe günü başlayıp okulların kapanış tarihine  kadar Okul Hizmetlisi ……………………… ’a sınıf öğretmenlerince  teslim edilecektir.

27-  Öğretmenlerimizin yaz  tatili 01/07/2012 – 01/09/2012 tarihleri arasındadır. Şimdiden Bütün öğretmen arkadaşlarımın yaz  tatillerini mutlu ve huzurlu geçirmelerini dilerim.

Kaynak: eğitimhane

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

meb

2021 Bursluluk Sınavı Başvuru Bilgileri

BAŞVURU BİLGİLERİ Veliler ön başvuruyu https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecektir. Sınav başvuruları 08-26 Şubat 2021 tarihleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir