Ana Sayfa / Genel / Milyoner (Slumdog Millionaire) Filmi

Milyoner (Slumdog Millionaire) Filmi

Milyoner

İmdb Puanı : 8.4 /10 üzerinden

Menşi: Hindistan, İngiltere, ABD 2008

Tür: Romantik, Dram

Yönetmen: Danny-Boyle, Loveleen-Tandan

Süre: 2.saat

Oyuncular: Dev-Patel, Freida-Pinto, Ayush-Mahesh-Khedekar, Anil-Kapoor

 

Jamal Malik Mumbai gece kondu mahallesinde yaşamış yetim bir çocuktur. Film anlatışı ve hikayesiyle  ile çok gerçekçi. Arka planda gerçek Hindistan’ı ve yaşam öykülerini anlatırken ön planda Jamal’in öyküsünü de anlatıyor. Hind fakiri değimi vardır ya işte bu filmi izlediğinizde hint fakirinin neden bu kadar dünyaca ünlü olduğunu anlıyoruz. Filmde hüzünlü komik anlar çok, sık sık güleceğinize eminim. Gülerken aniden ağlamakta mümkün.. Film içerisinde ki takip kareleri ve müzikler de çok güzel. Filmde şehirlerin görünmeyen yönlerini göreceksiniz. Slumdog Millionaire, renkli, masalsı ama aynı zamanda son derece gerçekçi bir film.

İlginç bir yaşam hikayesi.Bunun yanında tutkulu bir aşkda filmde mevcut.İnsan bu kadar seviye pes diyor.Gerçekten izlenesi bir film.Mutlaka ama mutlaka izlenmeli. Filmi izlediğinizde ilkginç yaşam hikayesi, farklı yaşamlar, sevgi, dostluk, dost acısı, tutkulu aşk, ağlarken gülmek gibi bir çok duyguyu anda anda sonuna kadar yaşıyorsunuz.

Hikaye kısaca şöğle.Hindistanın kenar mahallesinde büyümüş bir geçn 18 yaşında iken kim 500 milyar ister benzeri bir yarışmaya katılır. Yarışmada hiç eğitim olmamasına rağman büyük ödülü kazanır.Daha sonra polisler gencin bir hile yaptığı gerekçesi ile sorguya alırlar.Genç yarılmayı nasıl kazandığı, soruları nasıl bildiğini anlatmaya başlar.Gençin yakın bir arkadalı vardır.Küçük yaşta yetim kalırlar ve zorlu, entrikalarla dolu bir yata merhaba derler.Yarışmada her sorulan soru için gencin şans eseri yaşanmış bir anısı vardır.Ve anıları polislere anlatmaya başlar.Gencin başından öyle bir olaylar geçmiştir ki bazen ağlıyorsunuz, bazen gülüyorsunuz.Bu esnada çok farklı yaşamlara tanık oluyorsunuz.

Hakkında Sosyal Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir