Kayıp Müfreze (The Lost Battalion) Filmi

Kayıp Müfreze (The Lost Battalion) Filmi

İmdb Puanı : 7.0/10

Menşi : ABD 2001

Tür : Dram, Savaş, Tarihi

Yönetmen : Russell Mulcahy

Süre : 1.saat 32 dakika

Oyuncu : Rick Schroder, George Calil, Jamie Harris, Anthony Azizi, Jay Rodan

Olay 1.dünya savaşının sonlarında geçip gerçek bir olaydan alınmıştır. Filmde artık savaşın son günleridir.Almanlar son direnişlerini yapmaktadırlar.İtilaf devletleri Fransızlar ve ABD birlikleri birlikte tauruza kalkarlar.Binbaşı Charles Whittlesey müfrezesine ise Almanların ortasında bir stratejik öneme sahip bir bölgeyi ele geçirme görevi verilir. Binbaşı Charles Whittlesey bu görevin tehlikeli olduğu yeterli asker, gıda ve ilacın olmadığını belirtsede.Sivil hayatta avukat olan Binbaşı Charles Whittlesey bu görev verilir.

Yanında 600 askerle birlikte bölgeye hareket eder.Bölgeye geldiğinde sağ ve sol kanatlarında Fransız birlikler geri çekilir.Müfreze tek başına Almananların içinde kalır.Hiç bir şekilde merkezden bu müfrezeye yardım götüremezler. İletişim kuramazlar.Sadece kuşlarla merkeze müfreze bilgi aktarır.

Binbaşı Charles Whittlesey çok akıllıca çeşitli Alman saldırılarını geri püskürtür.Alamlar bir türlü bu birliği imha edemezler. Müfrezin büyük bir çoğunluğu New York gangsterler ve İspanyol ve Yahudilerden oluşur.Hepsi daha yeni asker olmasına rağmen mükemmel savaşırlar.Almanlar birden çok teslim ol mesajı gönderseler de binbaşı çok dirayetli hareket eder.Git gide müfrezenin sayısı azalmaktadır.Top atışları sonucunda düşman yerine kendileri zayiat veririler. 5.Gün süre ile aç susuz ve mühimmatsız direnirler.

Askerlerin o dayan gücünü çok iyi anlatmışlar.Görüntülerde çok iyi mükemmel sahneler mevcut . Bir eleştirilecek konu Alman generalin genelde repliği ABD leri över nitelikteydi.Biraz daha milli duygulardan uzak bir film olsa daha iyi olurdu sanırım.Dublajda pek iyi sayılmaz.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir