Seviye Sýnýflarýna Göre Öðretmen Karne Görüþleri

Başlatan velikz, Ocak 09, 2024, 04:52:14 ÖS

« önceki - sonraki »

velikz

Çok Baþarýlý Öðrenciler Ýçin;

-   Ders içi ve ders dýþýndaki davranýþlarýyla beni çok mutlu ettiðin için teþekkür ederim.

-   Baþarýlarýnýn bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.

-   Güler yüzün, neþen hepimizi sarýp kucakladý. Bu neþen ve baþarýnýn tüm hayatýn boyunca seninle birlikte olmasý temenni ediyorum.

-   Son derece baþarýlý geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum. Umarým ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasýný bekliyorum.

-   Tebrik eder, bu baþarýlarýnýn bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.

-   Davranýþlarýyla arkadaþlarýna örnek olduðun için tebrik eder, baþarýlarýnýn devamýný temenni ederim.

-   Disiplinli, planlý çalýþman baþarýyý getirdi.

-   Akýntýya kürek çekmek kolay; iþ, senin gibi akýntýya karþý kürek çekebilmekte

-   Göstermiþ olduðun gayretten dolayý seni kutluyor, senin daha büyük baþarýlar kazanacaðýna inanýyorum.

-   Karnendeki i notlara baktýkça, ne denli daha baþarýlý öðrenci olduðunu görüyorum. Tebrikler.

-   Baþarýlarýnýn devamýný dilerim.

-   Baþarýlý, çalýþkan ve en önemlisi ahlaklý ve terbiyeli bir öðrencisin, ömür boyu hep baþarýlý olman dileðiyle.

-   Baþarýlarýný okumaya da yansýtarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir öðrenci olmasýný dilerim.

-   Baþarýlý çalýþmalarýnýn devamýný dileyerek takdirlerimi sunuyorum.

-   Karnendeki iyi notlara baktýkça, ne denli daha baþarýlý olabileceðini görüyorum. Yolun açýk olsun.

-   Dünyanýn en þanslý öðretmeniyim çünkü dünyanýn en harika öðrencisi bende. Tebrikler.

-   Saygý, sevgi, azim, zekâ seni anlatan sadece birkaç kelime Tebrikler.

-   Bu kadar zorluk arasýnda ancak senin kadar harika biri bu baþarýyý gösterebilirdi.Tebrikler.

-   Belki çok yorulduðun dönemin son gününde karne notlarýn seni dinlendirecektir. Ýlk tebrik eden ben olmak istedim. Ýyice dinlen ikinci dönem daha iyisini bekliyorum senden.

www.egitimhane.com

-   Son derece baþarýlý geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum. Umarým ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasýný bekliyorum.

-   Yýllarca solmayan Kenya gülleri gibi dönem boyunca baþarýlarýn hiç solmadý. Artýk dinlenme vakti. Daha baþarýlý olacaðýný düþündüðüm ikinci döneme iyice dinlenmiþ olarak gelmeni istiyorum. Ýyi tatiller.

-   Geriye doðru attýðýn adýmýn daha ileriye gitmek için yapýlacak bir hamlenin baþlangýcý olarak görüyorum. Adýmýný attýn, sýra hamlede.

-   Sen istedikten sonra, hangi engel senin yolunu kapatabilir ki? Biraz daha gayret ederek, geleceðin örnek insaný olman için hiçbir engel yok!"

-   Hadi bir dilek tut. Bir tane daha; bir tane daha Sen baþarýnla ve örnek davranýþlarýnla benim dileklerimi gerçekleþtirdin. Senin de her dileðinin gerçekleþmesini diliyorum "

-   Güler yüzün, neþen hepimizi sarýp kucakladý. Bu neþen ve baþarýnýn tüm hayatýn boyunca seninle birlikte olmasý diliyorum.."

-   "Küçük yaramazlýklarýn da olsa, gösterdiðin gayret ve bana verdiðin baþarý hediyesi her þeye deðer. Teþekkür ediyorum yavrum."

-   "Büyüdüðünde geriye baktýðýnda, baþarýlý bir öðrenci ve seninle her zaman gurur duyan bir öðretmen göreceksin. Dilerim, baþarýn ve güzel bir hayat da seni gelecekte bekliyor olur..."

-   "Benim þen þakrak, neþeli yavrum. Verdiðin mutluluk hala içimi ýsýtýyor. Baþarýn ve neþen daim olsun"

-   Dünyanýn en þanslý öðretmeniyim çünkü dünyanýn en harika öðrencisi bende. Tebrikler

-   Bu kadar zorluk arasýnda ancak senin kadar harika biri bu baþarýyý gösterebilirdi.   Tebrikler.

-   Allah herkese senin gibi mükemmel bir öðrenci versin.....

-   "Baþarý baþaracaðým diyenindir." seninde bu söze olan inancýnýn artmasý ve bunu gerçekleþtirmen dileðiyle.

-   "baþarý öyle bir þeydir ki, her elde ettiðinde yenisini istersin." bu istek ve azminin devam etmesi ve hep baþarman dileðiyle

Baþarýlý Öðrenciler Ýçin;

-   Göstermiþ olduðun gayretten dolayý seni kutluyor, senin daha büyük baþarýlar kazanmaný diliyorum.

-   Derslerindeki baþarýsýnýn devamýný diliyorum.

-   Baþarýsýný ahlakýyla bütünleþtirdiði için öðrencimizi tebrik ederim.
-   Davranýþlarýyla arkadaþlarýna örnek olan öðrencimiz okuma, yorumlama, konuþma gibi alanlarda da baþarýlý bir öðrenci. Tebrik ediyorum.

-   Karnendeki iyi notlara baktýkça, ne denli daha baþarýlý olabileceðini görüyorum. Yolun açýk olsun.

-   Dört senelik birlikteliðimizde seninle hep "gurur" duydum. Bundan sonra öyle baþarýlar elde et ki seninle ömür boyu gurur duyalým. Unutma! Baþarý "baþaracaðým" diyenindir. Senin de bu söze olan inancýnýn artmasý ve bunu gerçekleþtirmen dileðiyle...

-   "Sevgili …; Kendini geliþtirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler oku, okuduklarýndan elde ettiðin bilgi ve becerileri sana fayda saðlayacak þekilde, nasýl uygulayabileceðini düþün, günlük yaþantýnda uygula, uygulamaya baþladýðýn bir iþi sonuç alýncaya kadar býkmadan sabýrla takip et, yarýda býrakma. Seni ve aileni tebrik ederim.”

Ýyi Sayýlabilecek Öðrenciler Ýçin;

-   Ders içi ve ders dýþýndaki davranýþlarýyla beni çok mutlu ettiðin için teþekkür ederim.

-   Öðrencime ve velime teþekkür ederim.

-   Derslerde son derece baþarýlý ve ilgili bu ilgi ve baþarýnýn devamýný dilerim.

-   Çalýþmalarýna ara vermeden devam etmeli, Teþekkür ederim.

-   Disiplinli çalýþmasý baþarýyý getirdi.

-   Aile olarak gösterdiniz destek, baþarýsýný artýrdý.

-   Derslerinde göstermiþ olduðun baþarýlarýndan dolayý seni kutluyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Tatilde iyice dinlen ve baþarýlarýný artýrma kararlýlýðýyla dön. Neden daha iyisi olmasýn.

-   Hatalarýn ve baþarýlarýnla bir dönemi geride býraktýn. Þimdi dinlenme vakti. Ýkinci dönem daha iyi yerlerde olmaný bekliyorum. Sen de yapabileceðini biliyorsun. Yeter ki iste.

-   Bir geçen dört aya bir de karne notlarýna baktýðýmýzda durumunun iyi olduðunu
söyleyebiliriz. Fakat önünde daha iyi olan arkadaþlarýn var. Onlar kadar baþarýlý olmak senin elinde. Ýkinci dönem senden bunu bekliyorum.

Orta Seviyedeki Öðrenciler Ýçin;

-   Çalýþma disiplinini artýrmalý.

-   Dikkatini yoðunlaþtýrmasý, performansýný artýracaktýr.
-   Verilen ödevleri aksatmadan yaparsa daha da iyi olacaktýr.

-   Oyuna, tv-bilgisayara ayýrdýðý vaktin 2 katýný derse ayýrýrsa daha da baþarýlý olur.

-   Ailenin desteði baþarýsýný olumlu yönde artýracaktýr.

-   Okuma yazmandaki baþarýnýn gayretine de yansýmasý temennisiyle.

-   Ãžu anda gösterdiðin performanstan daha fazlasýný gösterebileceðine olan inancýmla gayretlerinin artmasýný temenni ediyorum.

-   Baþarý grafiðinin artmasý dileðiyle.

-   Sana inanýyorum ki daha iyisini yapabilirsin.

-   Çalýþmalarýnda henüz istenilen seviyeye ulaþmýþ deðilsin. Fakat zorluklarý ancak çalýþarak aþabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum.

-   Biraz daha gayret ederse çok daha iyi yerlerde olabilir.

-   Baþarýlý olmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyor. Çalýþmalarýný planlayarak arttýrýrsa ve düzenli okuma yaparsa yorum gücünü geliþtirerek daha baþarýlý olabilir.

-   Davranýþlarýndaki olumlu tutumun derslerine de yansýmasýný dilerim.

-   Daha baþarýlý olabilecek bir öðrenci çalýþmalarýný iyi planlamalý ve daha çok okuma yazma çalýþmalarý yapmalý.

-   Adým adým týrmandýðýn bu yolda baþarýsýzlýk yoktur. Fýrsata dönüþen engeller vardýr. Yola devam…

-   "Çalýþmak bizi þu üç þeyden kurtarýr: can sýkýntýsý, tembellik, yoksulluk.” Öyleyse çalýþmaya devam.

-   Tatilde iyice dinlenmeni istiyorum. Çünkü ikinci dönem daha baþarýlý olmaný bekliyorum senden. Eksiklerini gidermek için tatilde konu tekrarý yapabilirsin. Þunu bilmeni istiyorum ki daha baþarýlý olabilirsin.

-   Tatilde karne notlarýný ve geçen bir dönemi deðerlendirmeni istiyorum. Bence daha iyi olabilirdi. Ayný fikirdeysen iyice dinlen ve baþarma azmiyle dön. Bize neler yapabileceðini göster.

-   Geçen dört aya ve karne notlarýna baktýðýmda daha iyi olabileceðini görüyorum. Bence bu notlar sana yakýþmadý. Ýkinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Olacak göreceksin. Tabii ki sen de istersen.

-   Bu tatili iyi deðerlendirerek, planlý ve çok çalýþýp, daha baþarýlý bir 2.dönem geçirmen dileðiyle.Ýyi Tatiller."
Baþarý Grafiði Düþük Öðrenciler Ýçin;

-   Derslerinde …..ve,…… Sebeplerden dolayý gerekli baþarýyý gösteremedi ödevlerine dikkat etmesi, daha çok kitap okumasý ve sýnýfta öðretmen ders anlatýrken daha dikkatli dinlemesi gerekiyor.

-   Çalýþmalarýný aksattýðý için kendi seviyesinde deðil.

-   Ödevlerini aksattýðý için istediðim seviyeden biraz geri kaldý.

-   Oyuna, tv, bilgisayar çok fazla zaman ayýrdýðý için baþarýsý geriledi.

-   Aile desteðini artýrýrsanýz, daha baþarýlý olacaktýr.

-   Dikkatini yoðunlaþtýrýrsa daha ilerlere doðru geliþme gösterecektir.

-   Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiðin de planlý çalýþma, dersi iyi dinleme ve anlamadýðýný sorma konusunda. Ýkinci dönem bu eksiklerini giderirsen neler baþardýðýna sen bile þaþýracaksýn.

-   Bir dönem geride kaldý. Eksiklerini görmüþ olmalýsýn. Daha baþarýlý olman için ben yanýnda olacaðým. Yeter ki sen biraz planlý ve düzenli çalýþmaya karar ver. Sana güveniyorum.

-   Eksiklerini tamamlaman Ferhat’ýn daðý delmesinden daha zor deðil. O baþardýðýna göre sen neden baþaramayasýn? Ýkinci dönem daha planlý ve düzenli olmaný bekliyorum. Bunlar senin için çok önemli. Ýstersen baþarabilirsin.

-   Planlý çalýþmaya ihtiyacý var. Henüz olmasý gereken seviyeye ulaþamadý. Umarým gayretini biraz daha arttýrýr.

-   Beklentilerimize cevap verebilmesi için daha çok çalýþmasý gerekiyor.

-   Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalýþmasý gerekiyor.

-   Birebir çalýþmalarýnda aile desteðine ihtiyacý var.

-   Hedef belirleyerek çalýþmalarýna baþlar ve planlý olarak çalýþýr, okur, yazarsa baþarýlý olabilir.

-   Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalýþmasý gerekiyor. Birebir çalýþmalarýnda aile desteðine ihtiyacý var.

-   Yolun uzun her hareketin çok önemli. Çünkü bir sonraki davranýþýný etkileyecek. Doðru hareket için yarýný bekleme.

-   Hedef belirleyerek çalýþmalarýna baþlar ve planlý olarak çalýþýr, okur, yazarsa baþarýlý olabilir.

-   Ãnanmak baþarmanýn yarýsý deðil hepsidir. Ýstersen baþarabileceðini biliyorum.
-   Çalýþmalarýný ve ödevlerini aksattýðýn için kendi seviyende deðilsin. Senden derslerine odaklanmaný istiyorum

-   Hedefini belirleyerek çalýþmaya baþlar, planlý olarak çalýþýr, okur, yazarsan baþarýlý olabilirsin

-   Beklentilerimize cevap verebilmen için daha çok çalýþman gerekiyor.

-   Aile desteðini artýrýrsanýz, baþarýlý olacaðýna inanýyorum.

ÇOK BAÞARILI ÖÐRENCÝLER:
-   Baþarýlarýný okumaya da yansýtarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir öðrenci olmasýný dilerim.
-   Türkçe dersinde gösterdiðin üstün gayret ve performansýndan dolayý tebrik ediyorum.
-   Türkçe dersindeki baþarýlarýndan dolayý seni tebrik ediyorum. Devamýný diliyorum.

BAÞARILI ÖÐRENCÝLER:
-   Göstermiþ olduðun gayretten dolayý seni kutluyor, senin daha büyük baþarýlar kazanmaný diliyorum.
-   Dersimizdeki baþarýsýnýn devamýný diliyorum.
-   Türkçe dersinde gayet baþarýlý. Gayretlerini takdir ediyorum. Baþarýlarýnýn devam etmesini bekliyorum.
-   Davranýþlarýyla arkadaþlarýna örnek olan öðrencimiz okuma, yorumlama, konuþma gibi alanlarda da baþarýlý bir öðrenci. Tebrik ediyorum.
-   Hiçbir þey, insaný kendi baþarýlarý kadar motive edemez. Baþarýlarýnýn, motiveni artýrmasý dileðiyle…

ORTA SEVÝYEDEKÝ ÖÐRENCÝLER
-   Çalýþmalarýnda henüz istenilen seviyeye ulaþmýþ deðilsin. Fakat zorluklarý ancak çalýþarak aþabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum.
-   Baþarýlý olmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyor. Çalýþmalarýný planlayarak arttýrýrsa ve düzenli okuma yaparsa yorum gücünü geliþtirerek daha baþarýlý olabilir.
-   Günlük okumayý daha düzenli hale getirdiði ölçüde Türkçe dersindeki baþarýsýný daha da artýracaktýr.
-   Daha baþarýlý olabilecek bir öðrenci çalýþmalarýný iyi planlamalý ve daha çok okuma yazma çalýþmalarý yapmalý.
-   Hedefine ulaþmak için istemenin esrarýna kavuþman gerekiyor. Biraz daha gayreti arttýrýp kendine daha yüksek hedefler koyarak bu iþe baþlayabilirsin.
-   Adým adým týrmandýðýn bu yolda baþarýsýzlýk yoktur. Fýrsata dönüþen engeller vardýr. Yola devam…
-   â€œÇalýþmak bizi þu üç þeyden kurtarýr: can sýkýntýsý, tembellik, yoksulluk.” Öyleyse çalýþmaya devam.
-   Tatilde iyice dinlenmeni istiyorum. Çünkü ikinci dönem daha baþarýlý olmaný bekliyorum senden. Eksiklerini gidermek için tatilde konu tekrarý yapabilirsin. Þunu bilmeni istiyorum ki daha baþarýlý olabilirsin.
-   Tatilde karne notlarýný ve geçen bir dönemi deðerlendirmeni istiyorum. Bence daha iyi olabilirdi. Ayný fikirdeysen iyice dinlen ve baþarma azmiyle dön. Bize neler yapabileceðini göster.
-   Geçen dört aya ve karne notlarýna baktýðýmda daha iyi olabileceðini görüyorum. Bence bu notlar sana yakýþmadý. Ýkinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Olacak göreceksin.
Tabiî ki sen de istersen.

DERS DURUMLARI ZAYIF ÖÐRENCÝLER:
-   Planlý çalýþmaya ihtiyacý var. Henüz olmasý gereken seviyeye ulaþamadý. Umarým gayretini biraz daha arttýrýr.
-   Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalýþmasý gerekiyor. Birebir çalýþmalarýnda aile desteðine ihtiyacý var.
-   Yolun uzun, her hareketin çok önemli. Çünkü bir sonraki davranýþýný etkileyecek. Doðru hareket için yarýný bekleme.
-   Ãnanmak baþarmanýn yarýsý deðil hepsidir. Ýstersen baþarabileceðini biliyorum.
-   Geriye doðru attýðýn adýmýn daha ileriye gitmek için yapýlacak bir hamlenin baþlangýcý olarak görüyorum.Adýmýný attýn, sýra hamlede…
-   Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiðin de planlý çalýþma, dersi iyi dinleme ve anlamadýðýný sorma konusunda. - Ýkinci dönem bu eksiklerini giderirsen neler baþardýðýna sen bile þaþýracaksýn.
-   Bir dönem geride kaldý. Eksiklerini görmüþ olmalýsýn. Daha baþarýlý olman için ben yanýnda olacaðým. Yeter ki sen biraz planlý ve düzenli çalýþmaya karar ver. Sana güveniyorum.
-   Eksiklerini tamamlaman Ferhat’ýn daðý delmesinden daha zor deðil. O baþardýðýna göre sen neden baþaramayasýn? Ýkinci dönem daha planlý ve düzenli olmaný bekliyorum. Bunlar senin için çok önemli. Ýstersen baþarabilirsin.

ÇOK BAÞARILI ÖÐRENCÝLER
-   Davranýþlarýyla arkadaþlarýna örnek olan öðrencimiz okuma, yorumlama, konuþma gibi
alanlarda da baþarýlý bir öðrenci. Bütün dersinde gösterdiðin üstün gayret ve performansýndan dolayý tebrik ediyorum.
-   Türkçe dersinde gösterdiðin üstün gayret ve performansýndan dolayý tebrik ediyorum.

ÝYÝ ÖÐRENCÝLER
-   Sevgili Yavrum Tebrik eder, baþarýlarýnýn bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.
-   Ders içi ve ders dýþýndaki çalýþmalarýnla la beni mutlu ettiðin için teþekkür ederim.
-   Baþarýlý ve mutlu bir yaþam yolundasýn.Tebrik ederim..
Sorumlu ve güzel bir aileye sahip olduðun, çok çalýþkan ve sorumluluk sahibi olduðunu için
bu güzel karneyi hak ettin.Seni tebrik ederim.Bu baþarýn umarým yaþam boyu devam eder.
-   Ders içi ve ders dýþýndaki davranýþlarýyla beni çok mutlu ettiðin için teþekkür ederim
-   Örnek bir yaþam sergileyebilmek için bu yaþtan örnek adýmlar atmandan dolayý tebrik ederim
-   Öðrencime ve velime teþekkür ederim
-   Derslerde son derece baþarýlý ve ilgili bu ilgi ve baþarýnýn devamýný dilerim
-   Çalýþmalarýna ara vermeden devam etmeli
-   Teþekkür ederim
-   Disiplinli çalýþmasý baþarýyý getirdi
-   Aile olarak gösterdiniz destek, baþarýsýný artýrdý
-   Dersimizdeki baþarýsýnýn devamýný diliyorum.
-   Türkçe dersinde gayet baþarýlý. Gayretlerini takdir ediyorum. Baþarýlarýnýn devam etmesini bekliyorum.
-   Hiçbir þey, insaný kendi baþarýlarý kadar motive edemez. Baþarýlarýnýn, motiveni artýrmasý dileðiyle…

ORTA SEVÝYEDEKÝ ÖÐRENCÝLER
-   Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalýþmasý gerekiyor.
Ödevlerine dikkat etmesi, daha çok kitap okumasý ve sýnýfta öðretmen ders anlatýrken daha dikkatli dinlemesi gerekiyor.
Birebir çalýþmalarýnda aile desteðine ihtiyacý var.
-   Televizyon ve oyuna biraz ara versen çok daha iyi olacaksýn..
-   Biraz daha düzenli çalýþýrsan çok daha iyi olacaksýn. Dikkatini derslere göster.
-   Sýnýfta çok daha güzel bir yere gelebilirsin.Az daha gayret et ve bol bol kitap oku.
-   Evde az daha tekrar yapar ve aile desteðini alýrsan çok daha baþarýlý olursun.
-   Abine uyma.Sen çok daha baþarýlý olabilirsin..
-   Günlük okumayý daha düzenli hale getirdiði ölçüde Türkçe dersindeki baþarýsýný daha da artýracaktýr.
-   Hedefine ulaþmak için istemenin esrarýna kavuþman gerekiyor. Biraz daha gayreti arttýrýp kendine daha yüksek hedefler koyarak bu iþe baþlayabilirsin.
-   â€œÇalýþmak bizi þu üç þeyden kurtarýr: can sýkýntýsý, tembellik, yoksulluk.” Öyleyse
çalýþmaya devam.
-   Çalýþma disiplinin artýrmalý
-   Dikkatini yoðunlaþtýrmasý, performansýný artýracaktýr
-   Verilen ödevleri aksatmadan yaparsa daha da iyi olacaktýr
-   Oyuna, tv-bilgisayara ayýrdýðýn vaktin 2 katýný derse ayýrýrsa daha da baþarýlý olur
-   Ailenin desteði baþarýsýný olumlu yönde artýracaktýr
-   Okuma yazmandaki baþarýnýn gayretine de yansýmasý temennisiyle
-   Ãžu anda gösterdiðin performanstan daha fazlasýný gösterebileceðine olan inancýmla gayretlerinin artmasýný temenni ediyorum
-   Baþarý grafiðinin artmasý dileðiyle
-   Sana inanýyorum ki daha iyisini yapabilirsin
-   â€¦â€¦. ve   derslerde biraz daha gayret göstermesi gerekli

DERS DURUMLARI ZAYIF ÖÐRENCÝLER
-   Zekasýný okumaya da yansýtarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir öðrenci olmasýný dilerim.
-   Yolun uzun, her hareketin çok önemli. Çünkü bir sonraki davranýþýný etkileyecek. Doðru hareket için yarýný bekleme.
-   Geriye doðru attýðýn adýmýn daha ileriye gitmek için yapýlacak bir hamlenin baþlangýcý olarak görüyorum. Adýmýný attýn, sýra hamlede.

-   Derslerinde …..ve,…… sebeplerden dolayý gerekli baþarýyý gösteremedi ödevlerine dikkat etmesi, daha çok kitap okumasý ve sýnýfta öðretmen ders anlatýrken daha dikkatli dinlemesi gerekiyor
-   Çalýþmalarýný aksattýðý için kendi seviyesinde deðil
-   Ödevlerini aksattýðý için istediðim seviyeden biraz geri kaldý
-   Oyuna, tv, bilgisayar çok fazla zaman ayýrdýðý için baþarýsý geriledi
-   Aile desteðini artýrýrsanýz, daha baþarýlý olacaktýr
-   Dikkatini yoðunlaþtýrýrsa daha ilerlere doðru geliþme gösterecektir.

ÖVGÃœ YAZILARI
-   Yücelmek, yücelere gönül vermekle baþlar. Sen bunu baþarýyorsun.
-   Baþarýný tesadüfe deðil, çok çalýþmana borçlusun.
-   ÃÃ¾leyen demir ýþýldar.
-   Akýntýya kürek çekmek kolay; iþ, senin gibi akýntýya karþý kürek çekebilmekte.

UYARI YAZILARI
-   Tembelliði huy edinmekten sakýnman lazým.
-   Zamanýnda bir adým atmayan tembel, sonradan yüz adým atmak zorunda kalýr.
-   Nereye düþtüðüne deðil, nereye takýldýðýna bakmalý.
-   Dikenler arasýndan geçmeyen gül, gül olamaz.
-   Mevcudu kafi görüp çalýþmamak gayretsizliktir.
-   Hoþlanmadýðýna sabretmedikçe, hoþlandýðýný ele geçiremezsin.
-   Gündüz kandilini hazýrlamayan, gece karanlýðýna razý demektir.
-   Eriþmek istediði bir hedefi olmayanlar, çalýþmaktan da zevk alamazlar.
-   Ãyilerin tembelliði kötülerin hakimiyetini hazýrlar.
-   Mükemmelliðin yolu ancak kusurunu görene açýktýr.