ANASAYFA / Genel / Büyük Hata Filmi

Büyük Hata Filmi

Büyük Hata

İmdb Puanı :6.6/10

Menşei : ABD – 2009

Tür : Dram

Yönetmen : Atom Egoyan

Süre : 1.saat 39 dakika

Oyuncular : Liam Neeson, Amanda Seyfried, Julianne Moore, Nina Dobrev, Max Thieriot

Film aksiyon severler için izlenilmemesi gereken bir film.Film bir kaç mekanda geçiyor ve oldukça durgun bir film.Film ev, kadın doğum muyahanesi ve bir kaç kafe arasında geçiyor.Sokaklar da dahi çekim oldukça az.Büyük hata filminde fazla oyuncuda yer almamakta.Doktor, Profosör eşi, asi oğulları, hayatlarına müdahale eden hayat kadını.

Büyük hata filminde zaman oldukça ağır işlemekte.Zamanın akışını iliklerinize kadar hissediyorsunuz.Büyük hata filminin yönetmeni Atom Egoyan‘ın filmi yumuşacık, sakin, sessiz sedasız bir şekilde ilerleyip sona eriyor. Bu yönetmen bütün karakterleri anlamaya çalışan, onlara kendilerini ifade etmeleri için yer açan ve diyaoloğa önem veren bir senaryo çizmiş.  Teknoloji geliştikçe insan ilişkileri ve arzularının daha karmaşık ve çapraşık haller alması ilginç bir durum. İnsanlarla insanlar arasında…  sevmek, sevilmek, tercih edilmek, kendinin farklı yönlerini keşfetmek…aynı meselelerle  ilgili usul usul sözler söyleyerek ilerleyip sona eriyor film.

Catherine ve eşi David’in son derece mükemmel bir evlilikleri vardır.Birbirlerini çok seven bu çiftlerim arasına ilk kara kedi.David’in uçağını kaçırması ile başlar.Büyük hatada David’in eşi büyük bir doğum günü partisi hazırlar kocasıda daha sonra anlayacağı üzere uçağı bilerek kaçırır.

Catherine bu durumu anladıktan sonra artık  eşinin davranışlarına kuşku ile bakmaktadır.Orta yaş kırizine de giren Catherine eşinin kendisini aldattığına da düşünerek bir plan yapar.Hayat kadınına kocasına yanaşmasını ister böğlece eşinin kendisini aldatıp aldatmadığını öğrenecektir.Her buluşmada hayat kadını kocasınla neler yaptığını anlatır.Bir süre sonra eşi ile araları iyice açılır.

Olaylar bu şekilde devam eder gider.Doktor bir süre sonra yüzleştirmek için hayat kadınını ve eşini bir araya getirir.Anlar ki eşi hayat kadınını tanımıyor.Yaptıklarından pişman olur.Daha sonra hayat kadınına bir miktar para teklif eder ve ailesinden uzaklaşmasını ister.Fakat hayat kadını bir türlü ailenin yakasını bırakmaz.Meraklısına güzel bir film.Tam bir dram

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

5 / 100 Altyapı Rank Math SEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir