Avatar Filmi ve Tanıtımı

Avatar

İmdb Puanı: 8.5/1o üzerinden

Menşi : ABD – 2009

Tür: Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Kames Cameron

Süre: 2 saat 42 dk

Oyuncular: Michelle-Rodriguez, Sam-Worthington, Giovanni-Ribisi, Zoe-Saldana, Sigourney-Weaver

Titanik”, “Yaratıklar (Aliens)”, “Terminator”  filmlerin yönetmeni çılgın yönetmenimiz son filmi yaklış 13 yılını aldığı Avatar.

3D teknolojisi ile çekilmiş ve sinema tarihinin en fazla bütçeli filmi.Avatar şu sıralar hasılat rekorları kırmakta.Yine hayal gücünü zorlayan bir film çeken yönetmenimizin son filmi olan Avatar.Yok olmak üzere bir ırk olan Na-vi lerin üzerinde yaşadığı Pandora’da geçemekte.

İnsanoğlu Pandora’da Navilerin yaşadığı ülkede değerli bir maden çıkarmaktadır. SAvaş gazsi olan bir askeri onların kılığına sokarlar ve Na-vilerin içine gödeririler.Bir teknoloji sayesinde felçli olan savaş gazisi Na-vi kılığına bürünür.Uyuduğunda gerçek düyaya döner.Makinaya girince içine girdiği avatar canlanır.Böğlece avatarların içinde yaşar ve onları çok daha iyi anlar.Na-viler doğa ile iç içe ayaşan barış yanlısı canlılardır.

Gazimiz bir süre sonra Navilerin haklarını savunmaya başlar.Daha sevgisi ile dolan gazimiz bir süre sonra insan sevgisi ile dolar ve gerçekleri görmeye başlar.

Jake kendi avatarında yeniden doğduğu halde yürüme yetisini de geri kazanır. Gezegendeki değerli enerji kaynaklarını elde etmelerine mani olarak görülen Na’vi halkının arasına sızmakla görevlendirilir. Fakat güzel bir dişi Na’vi olan Neytiri, Jake’in hayatını kurtarır ve bu her şeyi değiştirir. Neytiri’nin kabilesi tarafından kabul edilen Jake, onlardan biri olmayı tabii kaldığı bir çok test ve macera sonrasında öğrenir.

Film mutlaka sinemada izlenmesi gerekir.Bunun yanında bazı eleştireler olmakta.Avatar filminin çizgi filmden uyarlandığı ve 16 yıl boyunca çekilen filmin senaryosunun basit kalması.

Hakkımızda Sosyal Bilgiler

Belki Bunlar İlginizi Çekebilir.

Covid-19 Corona Okullara Bilgilendirici Afişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir